O serwisie

Sztuka i antyki to są obiekty stanowiące dziedzictwo kulturalne ludzkości. Obecnie dużą rolę w jego zachowaniu, poza tradycyjnymi muzeami i galeriami, odgrywa również społeczność kolekcjonerska. Zarówno przedmioty wartościowe jak i wiedza na temat tych przedmiotów i wydarzeń z nimi związanych, którą gromadzą kolekcjonerzy, tworzą podstawę naszego wspólnego dziedzictwa! Od dawien dawna sztuka i antyki należą do kategorii dóbr wysoko cenionych przez koneserów oraz inwestorów. Przyciągają uwagę ze względu nie tylko na swoją wartość, ale również ze względu na swoją osobliwość. Unikatowe zbiory koncentrują wokół siebie zarówno kolekcjonerów zwracających uwagę na względy emocjonalne, ale również inwestorów, traktujących antyki jako środek do lokowania kapitału. Unikatowe zbiory często osiągają bardzo wysokie ceny.

Wiele osób, przynajmniej raz w życiu marzyło o tym, by zostać koneserem sztuki dawnej lub współczesnej, znawcą, który ma umiejętność wyłapania prawdziwych perełek sztuki. Jednak brak czasu, odległości i inne bariery stają na drodze realizacji tych marzeń. Przecież do giełdy staroci trzeba dojechać, a wystawy są w niedogodnym terminie. Często nawet nie wiadomo, że gdzieś właśnie odbywa się ciekawe wydarzenie, związane ze sztuką lub antykami. Brakuje też informacji na tematy, związane z ciekawostkami z tej branży i rozmów z ludźmi, którzy podzielają te zainteresowania.

Jako odpowiedź i próba rozwiązania tych problemów powstał serwis Antykwarski.pl. Jest to niepowtarzalne miejsce, gdzie użytkownicy mogą:

  • znaleźć wszystkie najważniejsze wydarzenia odbywające się w Polsce i zagranicą
  • przeczytać ciekawe artykuły na tematy, związane ze sztuką i antykami, 
  • nawiązać kontakt i porozmawiać z pasjonatami tej dziedziny na forum, 
  • znaleźć antykwariaty, galerie sztuki i renowatorów w swoim mieście,
  • kupić bądź sprzedać swoje zbiory.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w społeczności miłośników sztuki i antyków na serwisie Antykwarski.pl